Enige tijd geleden kreeg ik het boek een nieuwe kijk op eten van Anna Jones. Een boek met meer dan 200 vegetarische recepten. Ik vind vlees en vis lekker, maar kook wel regelmatig zonder vlees en/of vis. Nieuwe recepten zijn dan ook altijd welkom.
Dit is mijn eerste kennismaking met Anna Jones. Ze heeft het koken van Jamie geleerd. Nu is ze stylist en culinair schrijver. Dat ze stylist is kun je wel zien op de prachtige foto’s. Ik krijg direct zin om te koken. De recepten zijn heel divers; voor een lekker ontbijt. voor maaltijden uit diverse landen, voor lekkere toetjes. Tussendoor tips of een korte uitleg over bijvoorbeeld het roosteren van groenten.
Als eerste maak ik de granola van Anna. Dit heb ik altijd al eens willen doen. Het ziet er altijd zó lekker uit. Anna (en ik dus ook) maakt de granola met ahornsiroop en citroensap. De granola is in een gesloten pot ongeveer een maand houdbaar.
Ingrediënten (voor zo’n 700 gram):
8 el ahornsiroop
150 gr havervlokken
150 gr quinoavlokken (ik nam alleen havervlokken, 300 gr)
80 gr zaden (pompoen, zonnebloem etc)
80 gr noten (amandelen, pecannoten etc)
30 gr gedroogde kokos
zest van 2 citroenen
100 gr rozijnen
100 gr gedroogde vruchten (bijv. abrikozen, dadels)
Verhit de oven op 190C.
Meng de haver- en quinoavlokken met de gehakte noten, kokos en citroenrasp.
Strooi het mengsel uit op 2 licht ingevette bakplaten.
Giet de ahornsiroop erover en meng alles goed.
Zet de bakplaten zo’n 20 minuten in de oven.
Schep alles iedere 5 minuten om.
Voeg na 20 minuten de gedroogde vruchten toe.
Zet de bakplaten nog 10 minuten in de oven.
Haal de platen uit de oven en laat ze afkoelen.
Doe de granola in een luchtdicht afgesloten pot.
Een nieuwe kijk op eten
Alledaags vegetarisch in meer dan 200 smakelijke en voedzame gerechten
Anna Jones
Fontaine Uiitgevers | ISBN 978 90 5936 537 1